Nepotvrzené transakce Bitcoin
webtriky.eu
Nepotvrzené transakce Bitcoin

Stále častěji se stává, že potvrzení Bitcoin transakcí trvá až příliš dlouho. Je to samozřejmě způsobeno zvýšením popularity této kryptoměny a omezenou velikostí bloků a to zppůsobuje že se zvedají poplatky, které jsou určeny pro těžaře za potvrzení transakce.

Pokud se Vám stalo, že jste odeslali své Bitcoiny, ale čekáte již několik dní a stále se nic neděje a vaše

Transakce stále čeká na potvrzení

Pokud je vidět vaše transakce na https://blockexplorer.com/ či https://blockchain.info , tak se Vám transakci podařilo odeslat, ale nejspíš jste zvolili příliš nízký poplatek za transakci.

Jak zrušit tuto Bitcoin transakci ?

Na internetu je spousta návodu jak provést tzv. double spend - tedy zrušení předchozí transakce, a vytvoření nové s větším poplatkem, tak aby byla pro těžaře zajímavá a potvrdili ji.

Jak jsem postupoval já.

Chtěl jsem vyzkoušet tuto situaci, proto jsem odeslal Bitcoiny s velmi nízkým poplatkem. Odeslal jsem to přes peněženku Multibit. Čekal jsem den, dva dny, tři dny a stále nic, nedalo mi to, stáhl jsem si novou peněženku Electrum, že se mi to nějak tam podaří resetnout, ale stále nic, až po 10 dnech, mi umožnila peněženka Electrum použít mé bitcoiny, které uvízly v limbu. Odeslal jsem je s vyšším poplatkem a do 10 minut byla transakce potvrzena. Na Multibit i po 10 dnech nešlo s bitcoiny hnout, a stále pouze bylo uvedeno, že transakce ještě nebyla potvrzená.

Proto doporučují zvolit peněženku Electrum, kde si můžete zvoli výší poplatku, podle toho v jakém bloku by se měla transakce ukázat. A nešetřete na poplatcích.

2017-06-14 14:00:00


PGL major v Krakově - CSGO

Jak a Kde koupit "altcoiny" LTC, ETH, XMR...