Jak udělat tlačítko like, aneb facebook pluginy
webtriky.eu
Jak udělat tlačítko like, aneb facebook pluginy

Další způsob jak se na Facebooku zviditelnit pro své zákazník, návštěvníky webu, je umístění tzv. Socialní pluginy. Jde o všechny ty „like tlačítka“, tlačítka na sdílení, prostor pro komentování atd.

Vysvětlím vám jak všechny fungují, jak je zle implementovat na Váš web k čemu slouží.

Pokud již máte hotovou skupinu na facebooku, tak je dobré, aby o ní vaši zákazníci a návštěvníci webu věděli, jedním ze způsobu je umístění jakéhokoliv motivu písmene „F“ jako facebook, hodně webu to používá, ale není to tak přehledné, tak vybízející k aci jak právě zmíněné pluginy. Všechny najdete na adrese developers.facebook.com/docs/Plains. Začneme tím nejpoužívanějším a tím je „follow button“ (sledování)

Vytvoření všech pluginů je velice jednoduché, stačí zadat odkaz vaší stránky na facebooku, výšku, šířku, barevnost – světlá tmavá, zde vybírejte co se více hodí pro vaše účely, pokud máte světlé pozadí zvolte verzi light, a naopak. A pak už stačí jen vybrat layout.

jak_vlozit_like_na_facebook

Na výběr je mnoho možností. Můžete vybírat z těchto layoutu

jak_vlozit_like_na_facebook jak_vlozit_share_na_facebook jak_vlozit_tlacitko_like_na_facebook

Pokud nevíte, který zvolit, tak mám takovou radu, ze začátku, když ještě nemáte moc fanoušků, je dobré zvolit jednoduchý button (tlačítko) bez počítadla. Když už budete mít více fanoušků, nejlepší je použít standardní plugin, je to skvělé jelikož lidé vidí kolik fanoušku už máte, kdo vás sleduje a také kamarádí, kteří tuto stránku sledují. Pak stačí jenom vybrat kód, který si umístíte na váš web a jeto.

jak_vlozit_kod_like_na_facebook

Dálší fajn sociálním vylepšení vašich stránek je umístění like buttonu, tedy tlačítek s „to se mi líbí“ je to fajn jelikož je to rychlý způsob jak lidé sdílí obsah se svými kamarády.

Zde postupujeme stejně jak u follow buttonu, rozdíl je v tom, že zde bude potřeba větší znalosti programování pokud chcete umístit toto tlačítko na vaše stránky, jelikož musíte zvolit adresu, která se bude „lajkovat“ a pokud máte např. 50 stránek na webu bylo by to velmi obtížné.

Stejně funguje plugin pro komentování, jedná se o skvělou věc, ale chce to více znalosti s programováním. Takže to tady nebudu rozebírat. Pokud však vlastníte web a máte na něm nainstalovaný nějaký redakční systém, máte ulehčenou prácí, jelikož si můžete stáhnou sociální pluginy přímo do systému.

Poté je dobré umístit tento plugin na dobře viditelné místo, hodně webů to nějakým způsobem upozaďuje, asi si neuvědomují jakou sílu to má.

2014-10-15 18:00:00


Aukro poplatky

Jak vytvořit skupinu/stránku na Facebooku?