Jak vytvořit skupinu/stránku na Facebooku?
webtriky.eu
Jak vytvořit skupinu/stránku na Facebooku?

Facebook skupiny

Chtěli byste mít svou vlastní facebook stránku, ale nevíte jak se vytváří stránky na facebooku? Popřípadě již máte vytvořenou stránku, ale nevíte co dál ? Jak zajistit aby se lidé o této stránce dozvěděli, jak implementovat sociální pluginy na vaší stránku, jak vložit tlačítko to se mi líbí na váš web?

To vše a mnohém více se vám pokusím vysvětlit.

Nejdřív bychom měli začít tím, že si musíme vybrat jaký typ skupiny chceme založit

Na obrázku níže můžete vidět, co máme na výběr.

facebook typy skupin

Zde si vybereme, co se nejvíce hodí pro naše potřeby.

Všechny jsou takřka podobné, akorát mají jiné možnosti. Například když zvolíte Místní podnik, můžete zadat Adresu, Otevírací dobu atd. Proto si zvolte ten typ, který se vám nejvíce hodí. Výjimku tvoří pouze poslední typ - Účel nebo komunita. Zde si můžeme vytvořit skupinu.

Skupiny

- jsou trošičku odlišné od normálních stránek na FB. Skupiny mají sloužit k tomu, aby členové mohli spolu diskutovat a sdílet obsah. Kdežto u stránek, se jedná spíše o jednostrannou komunikaci, kde se snažíme naše fanoušky informovat.

Skupinu vytvoříme jednoduše, zvolíme Účel a komunitu a následně dole je tlačítko Vytvořit skupinu jak můžete vidět na obrázku.

facebook_tvorba_skupiny

Následně vám vyskočí další okno, kde zadáte název skupiny a již zde můžete přidat i členy.Také můžete vybrat jaký typ skupiny chcete.

Na výběr máte skupinu Veřejnou, Uzavřenou a Tajnou

tajna_skupina_facebook

Veřejná skupina

- Kdokoli může zobrazit skupinu, její členy a příspěvky. To znamená, že skupina je normálně dohledatelná. Kdokoliv přijde uvidí obsah skupiny a uvidí také kdo v ní je.

Uzavřená skupina

- Kdokoli může vyhledat skupinu a zobrazit její členy. Jenom členové mohou zobrazit příspěvek. To znamená, že tato skupina se liší pouze tím, že ostatní lidé uvidí sice kdo v této skupině je, ale neuvidí obsah této skupiny.

Tajná skupina

Jenom členové můžou vyhledat skupinu a zobrazit její příspěvky. Tento typ skupiny nelze ani vyhledat a také nelze zobrazit ani obsah.

Pokud nevíte jaký typ zvolit, můžete si to vyzkoušet, jelikož typ skupiny, můžete kdykoliv změnit.

Když si vyberete typ, zadáte název a přidáte minimálně jednoho člena, dostanete se na další okno, zde si už jenom vyberete ikonku, jakou bude mít vaše skupina.A wuala skupina je hotová. Když si budete přát cokoliv změnit co se týče nastavení, můžete tak učinit zde ?

nastaveni_skupiny_facebook

Zde si můžete změnit ikonku, název (název skupiny můžete měnit do 100 členů, ve vaši skupině), můžete nastavit ochranu osobních údajů, a také si můžete nastavit zda chcete schvalovat nové členy VY, nebo každý člen může schválit nově příchozí členy, kteří požádají o přijetí do skupiny. Můžete také vložit popis vaší skupiny a také klíčové slova, která vystihují vaši skupinu – můžete tak zvýšit šanci, že vás někdo vyhledá podle klíčového slova, které zadá do vyhledávání. A v neposlední fázi můžete zvolit možnost schvalování příspěvku, jedná se o to abyste zamezili nevhodným příspěvkům tím, že každý příspěvek než bude zobrazený musíte nejdřív schválit, má to své výhody i nevýhody, pokud je tam málo členů tak se to dá uhlídat, jenže když se vaše skupina rozroste je to celkem složité schvalovat kvanta příspěvku. Například když si vytvoříte skupinu typu Bazárek, Prodej všeho atd. lidé tam pak hodně přispívají a je s tím pak hodně práce. Na druhou stranu zase zamezíte příspěvkům, které vaší skupinu zahltí, dost hodně se objevují SPAMY na různé mlm, affilate odkazdy atd. Řešením by mohlo být přidání dalšího správce, někoho komu věříte a kdo Vám pomůže tuto skupinu spravovat. Správce přidáte jednoduchým způsobem

Ze záložky vyberete Členové (pokud chcete někoho jmenovat správcem, musí již být členem skupiny !) následně vyberete člena, který se má stát správce a kliknete na ozubené kolečko viz. Obrázek ?

spravce_skupiny_facebook

A pak máte na výběr jmenovat správce, nebo odebrat ze skupiny. V tomto případě zvolíte jmenovat správcem a je to. Pokud se vám stane, že se nějaký člen nechová podle vašich představ, můžete ho jednoduše vyhodit ze skupiny tímto způsobem, jen zvolíme možnost odebrat ze skupiny.

A aby vaše skupina vypadala aspoň trochu hezky, přidejte si ještě fotku skupiny. Tu lze jednoduše nahrát, viz obrázek ?

fotka_skupiny_facebook_nastaveni

A teď už stačí říci světu o naší skupině. Můžete ji sdílet se svými přáteli, popřípadě můžete přidat členy. Buďto jim pošlete e-mailem pozvánku nebo je přídate ze svých přátel viz. Obrázek ?

propagace_skupiny_facebook

Facebook stránky

V případě, že chcete vytvořit facebook stránku, je to ještě jednodušší než skupina. Tam si jen vyberete typ stránky viz. výže. A pak už jen přidáte název, popis, můžete si také zvolit vlastní adresu stránku, například www.facebook.com/vasestranka, a pak zvolíte prohlášení jestli se jedná o skutečnou osobu, podnik…, pokud ANO tak jestli jste autorizovaný zástupce. Toto prohlášení slouží na to aby si lidé nezakládali stránky nějakých existujících podniků a aby se pak za ně nevydávali. V případě, že zvolíte možnost, že se jedná o autorizovaného zástupce je to právně závazné. Tak si na to dejte pozor.

A teď hurá do vytváření skupin a stránek na Facebooku, pokud se vám líbil článek každý lajk nás potěší :D

2014-10-14 19:00:00


Jak udělat tlačítko like, aneb facebook pluginy

Majk Spirit - Tancujj